Oldalak

2011. 07. 05.

Mesélek valamit

Itt vagyok hát újra. Nem sietve, nem kutyafuttában, hanem szép komótosan, ahogy hozzám illik. Megfontolt lépésekkel haladok, ízlelgetve minden szót, minden mondatot, amit megosztok veletek. Különösen élvezem ezt a pillanatot, hiszen régen volt már részem ilyenben.

Elmesélem miért. Az elmúlt tanévben elvégeztem egy tanfolyamot, melynek végén lakberendezői képesítést szereztem. Régóta vártam már erre a pillanatra, mert úgy éreztem nem elég csak ebben a szakmában dolgozni, kell az a papír is! Hát semmi sem úgy történt, ahogy vártam, például, hogy bizonyos okok miatt egy év alatt kellett elsajátítanom azokat az ismereteket, melyekre a csoporttársaim két évet kaptak. Hónapok óta szinte semmi másra nem volt időm, csak a tanulásra, ez a blogon is meglátszott, de rengeteg új dolgot tanultam. Lakberendezésről, művészettörténetről, anyagokról, színekről, formákról és legfőképpen magamról. Megtanultam újra, hogy milyen szerteágazó ez a szakma, mennyi mindent érint a világban és hihetetlen, hogy képes voltam ennek a nagy részét felfogni és magamévá tenni. Megtanultam, hogy milyen keveset tanulunk a gimiben és az általánosban művészettöriből, képzőművészetről, rajzolásról, színekről, fényekről, árnyékokról. Sokkal több mindent kéne! És teljesen másképp – erről külön bejegyzést tudnék írni, talán így is lesz. És megdöbbentő, hogy mennyi mindent tanultam önmagamról, teljesítőképességem határairól, amit legfőképpen Mózer Noéminek, vezető tanáromnak és a családomnak köszönhetek.

És mégis. Most érzem – nem elsőként a történelemben – mennyi mindent tanulnék még, mennyi minden érdekel, mennyi mindenről nem tudok semmit. Szeretnék utánajárni egy rakás dolognak, megnézni, elolvasni, meghallgatni. Szerencsére itt van nekem ez a blog. Itt rögzíthetem mindazokat a terveket, vágyakat és élményeket, amelyek ide kapcsolódnak. Továbbra is igyekszem folyamatosan beszámolni majd mindarról, amit fontosnak, érdekesnek tartok, és ha a téma nem annyira illik ide, majd megírom a dekooderen. Ez utóbbi honlapot is szeretettel ajánlom, ha még valaki nem ismerné… de ugye ilyen nincs a blog olvasói között?

Megvan tehát a papír. Egy lépéssel előrébb jutottam, meghatározó élmények vannak mögöttem s így egy részben megújult blogger cikkeit olvashatjátok ezentúl e helyt. Egyéb terveim is vannak, de mindent a maga idejében.

További szép nyarat mindenkinek, és ha lehet, tanuljatok. Mindegy, hogy hogyan, akár tanfolyamon, akár autodidaktaként saját örömötökre, de biztos meglesz a gyümölcse!












Képek forrása: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,



2011. 06. 09.

Nyári hangulat

Remélem megbocsájtjátok nekem, hogy hosszabb szövegelés nélkül bocsátom útjára e képsorozatot, de azt gondolom magáért beszél. Daniela Cavestany stylist és Jordi Canosa fotós munkája ez a vendégház.
Jó lenne már a lombok alatt hűsölni, de ami késik, az nem múlik, igaz?










Forrás

2011. 05. 19.

Csak 1 kép


Nahát, nekem ez tökéletes konyha lenne. Imádom az élénk színeket, a növényi indákat a csempén, szeretem a sok edényt, mütyürt, miegymást, ami ott sorakozik a polcokon. Igen, nekem való a nyitott polc. Örökké rendezgetném, mindig új és új variációkat találnék ki az elrendezésre. Isteni az a nagy óra is középen. El nem unnám nézegetni ezt a vidám nyüzsit.
Már csak két megválaszolatlan kérdés maradt bennem:
1. Ki fogja ezt takarítani?
2. Mit szólna hozzá a férjem?
A többi néma csend...

2011. 05. 11.

Rétegelt lemez sokadszor



Nagyon helyes kis design széket találtam, amelynek ötletes elkészítési módja felkeltette a figyelmemet.


Az Offset ülőkét Giorgio Biscaro olasz designer tervezte, akinek bár a neve talán nem annyira közismert sok-sok cégnek dolgozott már, amelyek között olyan ismertek is vannak, mint a Foscarini. 2009-ben és 2010-ben pedig beválasztották a Milánói Salone Satellite kiállítói közé is.
Székünk ülőkéje tehát úgy készül, hogy több egész bükk rétegelt lemezt ugyanabban a szögben meghajlítanak, és fölszeletelik, majd csavarokkal rögzítik, nem ragasztással, mert a így stabilabb lesz. Az ülőfelületet natúr színűnek hagyják meg, csak a lábakat festik, így válik láthatóvá ez a szép minta.


Ez az eljárás nemcsak meggyorsítja a gyártási folyamatot, de gazdaságosabb anyagfelhasználást tesz lehetővé. A csomagolása is lapraszerelt, amivel szintén energiát takarítanak meg.
Kis helyes, nem?

Forrás

2011. 04. 20.

Bogyószínek


Nincs ebben a pár képben lakberendezésileg semmi olyan, amit óriási ötletként aposztrofálhatnék, de a színösszeállítás annyira megtetszett, hogy mégis fölraktam őket. Milyen jól néznek ki egymás mellett ezek a német nyelven bogyószíneknek nevezett árnyalatok! Kitűnő választás hozzá az a néhány, ma nagyon divatos, talán egzóta fa kiegészítő és a bambusz szék.

Ha valakihez esetleg valamely más szín állna közelebb, mondjuk egy kék, azzal is meg lehet próbálni, lényeg, hogy egy-két hozzá közeli árnyalatot válasszunk pl. pasztellkék, türkiz, és egész világos levendula is jól mutathat. Tessék kipróbálni!










Forrás

2011. 04. 08.

Új Armani konyha

Az együttműködés 2008-ban kezdődött az Armani és a Molteni között konyhák létrehozására; a brand neve Armani/Dada lett. (A Dada addig is és most is a Molteni konyhagyártó részlege/márkája.) Missziójuk szerényen fogalmazva: igazi az olasz stílus egyszerűségének és eleganciájának terjesztése az egész világon. Ebben segítek én most a magam szerény kis eszközeivel :)
Az első létrejött modell a Bridge volt még 2008-ban, majd jött a Calyx 2009-ben és most itt a Checkers. Ez utóbbi modellt láthatjátok a képeken hamisítatlan Armani stílusban. Visszafogott színvilág és elegancia jellemzi ezt is mint minden modelljét, valamint minőségi anyagok.
A felsők tolóajtósak és mindegyiknek az aljába LED csík van beépítve, ugyanígy a munkalap elülső, alsó részébe is - ez a Checkers egyedi innovációja. Fogantyúk mellőzve és az elszívó beépítve a felsőszekrénybe ettől is letisztultabb a kép.
Frontok tömör kőrisfa, magasfényű vagy metál lakk.
Munkalap fekete kő, hátlap üveg.
Gépek, ha jól látom Miele.
Lejjebb látható a teljes színvilág egyben.

Forrás




Itt jól látszik a beépített világítás:






2011. 04. 02.

Fehérebb a fehérnél?

A következő londoni lakás, már szinte teljesen fehér, de csak szinte. Nem nagyon tudok elképzelni egy minden kis apró szögletében is fehér lakást. Egyrészt nagyon szeretem a színeket, főleg a természetes árnyalatokat magam körül, másrészt minden anyag másképp fehér, még ha ugyanarra az árnyalatra is próbálnánk színezni. Más lesz a fehér fára festve, magasfénnyel, vagy matt hatással, más a porszórt festék a fém felületen, a falra festve és más a textilek különböző fajtáin is a lenvásznon, voile függönyön vagy a szatén ágyneműn.
Itt nem is ez történik. Figyeljétek meg, mindenhol hagytak egy kisebb-nagyobb felületet, ami más színű: parketta, gyerekjátékok, rózsaszín ágynemű, zöld kanapé és ez remekül feldobja a fehéret, nem beszélve a közelebbi szürkésfehér vagy natúr árnyalatokról, amelyeket szinte észre sem veszünk, mégis valójában eltérnek a fehér alaptól. Azért hangsúlyozom ezt mert szerintem ez az egyik titka az itt fellelhető harmóniának: a jól eltatalált színek, árnyalatok. A másik, a klasszikus és modern elemek aránya: a konyha és a nappali szinte teljesen modern, a többi helyiséggel ellentétben, amelyek viszont erőteljesen klasszikusra vannak véve, mégsem bántó, vagy stílustalan az összkép.

Ne feledkezzünk meg arról hogy megemlítsük a fürdőt, ami igazán különlegesen kellemes szoba hangulatúra készült. Nekem legalábbis nagyon tetszik. Jóformán csak attól fürdő, hogy benne van a kád, meg a mosdó egyébként nézhetnénk lakószobának is. Ez a törekvés, mint trend egyébként megjelent a a tavalyi frankfurti ISH vásáron is. Lényege: szakadjunk el az eddigi fürdőszoba elképzelésektől! Rendezzük be szabadabban, mobilabban fürdőszobánkat, nem muszáj plafonig csempéztetni, sőt egyáltalán nem muszáj! Vannak már kitűnő vízálló falfestékek is. Ne csak a fal mellé tegyük a berendezési tárgyakat, egy szép kád jól mutat a szoba közepén is. És végül visszatérve a kiinduló gondolathoz hasonlíthat fürdőszobánk inkább egy szoba, mint egy fürdő képére.




















Forrás

Fb. like

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails