Oldalak

2013. 10. 21.

Minimál az ausztrál pampákon

Természetes lakberendezés

Most ez jön be. Hallgasd a zenét és nézd a képeket. Esetleg egy komment is jöhet... 











Képek forrása: Home Adore

2013. 10. 17.

A hét konyhája 1.

Új rovatot indítok A hét konyhája címmel. Minden héten egy-egy konyháról vagy étkezőről készült fotót mutatok nektek és arra az egy szóra lennék kíváncsi, ami nektek a képről eszetekbe jut. Többet is lehet írni természetesen, de mindig írjátok meg azt az egy szót, ami a legjobban jellemzi azt a képet, vagy a kép kapcsán bennetek felmerült gondolatfűzért. Várom tehát a kommenteket !
E heti konyhánk: ...


Kép: pinterest

2013. 10. 10.

Mesés kelet

Egy marokkói szálloda hagyományos arab stílusban



Ahogy közeledünk a télhez, egyre inkább vágyom egzotikus helyekre. A képeken a marokkói El-Fenn szálloda terei láthatóak, többnyire hagyományos arab stílusban berendezve. Rajongok ezért a világért. Nektek is ajánlom. A helyzet az, hogy egy-két arabeszk mintás mécsestartó még egyetlen enteriőrnek sem ártott meg, de ennél talán többről is lehet szó.









Fotó: Patrick Cline, Lonny Magazine














Fotók: Mr & Mrs Smith, Atelier Cristine, Condé Nast Traveler, El-Fenn

2013. 09. 30.

Tágasság két szinten

Duplex Tel Avivban, 90 nm

Ez most nagyon tetszik. Tiszta, érthető, átlátható. Nincs fölösleg, nincs teher. Alap van, amire építhetsz biztonsággal.Tiszta színek, őszinte felületek. És lépcső, ami felfelé visz... És ha megnézed jobban nem is olyan nagy az alapterület. Így tegyél tágassá egy lakást, ha van belmagasság és kilátás :)
Építészet: Gerstner Architects










via: Homadore

2013. 09. 28.

Coming out

Miért is várom, hogy több legyen az olvasó és a komment, ha nem írok...? Amióta felköltöztem a Facebookra kényszerét érzem, hogy mindennap oda posztoljak valamit, a blogot pedig elhanyagolom.
Nehéz időket élek. Nehéz időket élünk. Sokkal több kell a fennmaradáshoz, mint akár néhány éve is. Vannak pontok, amikor úgy érzem megfulladok. Elfogy a remény. A remény egy emberi léptékű élet iránt és a ki a hibás kérdés óriási méretben íródik belülről a koponyámra. Tudom, nem szoktam erről írni, de most kell. Legalább magunkhoz legyünk őszinték, ha kifelé nem is lehet. Tele van a fejem gondolatokkal, képekkel, melyek kívülről tolakodnak befelé. Egy ilyen szép őszi napon, mint a mai megállítom a befelé jövő forgalmat és várok, figyelek... Talán, ha szerencsém lesz meghallom a szívem szavát.
 
Thomas Lamb: Path in Long Grass II
 

2013. 09. 10.

Gondolat estére


1 kép - 1 idézet a Szoba kilátással megformálásában


2013. 09. 08.

Dán lakás őszi hangulatban

Koppenhága  75 m2
Akárhogy is nézem, ősz van. Hidegebbek lettek a reggelek és az esték. Sokat gondolok mostanában arra, hogy milyen lenne egy saját kertes ház. Elkortyolnék este egy meleg teát a teraszon és figyelném az éjszakára készülő mikrovilágot körülöttem. A távfűtés nélküli lakásokban majd néhány hét múlva már estére befűtenek egy kicsit és elkél a takaró olvasáshoz, tévé nézéshez. Megnyugtató látvány lesz a kandalló fénye, ha nem lesz lehetőség igazit építeni, talán beszerzek egy biokandallót. Meleg szürkékkel veszem körbe magam és puha textilekkel és lehet, hogy a parkettát fehérre festem. Végül az egészet megspékelem egy kis ipari hangulattal. Pont mint a dánok.



















Forrás: Mad & Bolig via Nicety Livejournal

Fb. like

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails