Oldalak

2014. 02. 28.

Két klasszikus a világ két felén és egy kis filmtörténet

Amerikai lakberendezés Umbriában és Kaliforniában

Nem is gondoltam volna, hogy így elszaladt az idő! Rengeteg munka van mögöttem és most egy betegség ad lehetőséget arra, hogy végre újra blogolhassak. Legutóbbi bejegyzésem egy londoni lakásról szólt. A mostani egy umbriai kastély és egy kaliforniai rezidencia. Hogy mi a közös bennük? A lakberendező, Martyn Lawrence Bullard személye. Az umbriai otthon egy orosz milliárdos, Jevgenyij Lebegyev számára készült. Miután ország világ szörnyülködhetett - legalábbis én azt tettem - Janukovics volt ukrán elnök ízléstelen házán, szeretnék bemutatni egy olyan, sok pénzből készült orosz tulajdonú lakhelyet, mely nem igénytelen csili-vili, mindegy-csak-sokba-kerüljön stílusban valósult meg. Ilyen ez a kastély, melyben olyan bútorok is találhatóak, melyeket egy  még Zeffirelli filmjében is közreműködő mester készített történelmi igényességgel. Egységes stílusban tartott, mégis a mai igényekhez igazított bútorválasztással, sok-sok textíliával lett otthonos ez a középkori várnak is nevezhető épület.




A tulajdonos, kedvenc kutyájával.







A lakberendező: Martyn Lawrence Bullard

És most következzen Bullard otthona Kaliforniából. Érdekes összevetni a hasonlóságokat és a nyilvánvaló különbségeket, mely utóbbiak a nyilván a szakember saját személyiségéből  és az ingatlan eltérő helyzetéből fakadnak. Úgy látom vonzódik a színpadias enteriőrökhöz, ez onnan nézve is igaz, hogy ezt villát még a némafilm sztárnak, Rudolph Valentinonak építették, de lakója volt azóta Gloria Swanson és William Faulkner is, aki ebben az épületben írta a Hosszú álom és a Szegények és gazdagok című filmek forgatókönyveit. A Hosszú álom (The big sleep) Raymond Chadler eredeti regényéből, míg a Szegények és gazdagok (To have and not have) Hemingway írásából készült, s mindkét film főszereplői Humphrey Bogart és Lauren Bacall, az író közeli barátai voltak. E rövid filmtörténeti kitekintő után térjünk vissza ahhoz a látványvilághoz, melyet ebből a házból Bullard kihozott. Romantikus, alapjaiban arabos ihletésű, itt-ott klasszikus amerikai stílusú kert és szobabelsők. Színes, egzotikus világ, hozzágondolva még a ház dicső történetét is, számomra nagyon izgalmas hangulat ez.











Forrás: admagazine.ru


2014. 02. 09.

Londoni nyugalom

Angol lakberendezés

Első gondolatra nem is hinném, hogy a világ egyik legnagyobb városában ilyen harmonikus, nyugodt, finom zugok is vannak. Közben persze dehogynem. Időzzünk itt is el kicsit.
London, szitáló eső, csöndes nyugalom.
Ajánlom hozzá Anne Akiko hegedűjátékát.

















Forrás: Дизайн и Декор

2014. 02. 02.

Édeshármas: mediterrán, art deco és pop-art

Kóstolgatom ezt a lakást.
Warhol narancshajú Marilynje fogad a kék szalonban. Üldögélnék még ebben a hűs intenzitásban, ebben a lelkemig ható égkékben, de hív a fény fölfelé. Vörös szőnyegen lépdelek a fekete fehér lépcsőházban és itt-ott aranyszínű felületek kacsintanak felém.
Carrarai márvány hűsíti a finoman mediterrán sárga étkezőt, ahová még egy kanapé is betolakodott.
A konyhában újra Warhol tűnik fel a kandalló felett és a székek szótlan barátsággal veszik körbe a számukra furcsa lábú asztalt. Körülöttük rusztikus kövek terpeszkednek szemtelen nyugalommal és természetességgel.
A geometrikus mintájú art deco tapéták egyre többször tűnnek fel a privát zóna kisebb helyiségeiben, hogy átvegyék az uralmat. Kedvencem a méhsejtmintás, arany árnyalatokban pompázó fürdőszoba, mely meglepően kellemes érzetet nyújt ahhoz képest, hogy egy szűk térbe helyezték az intenzív mintát. Biztonság és intimitás.
A különlegesen elegáns hálószoba sem nélkülözi az egzotikus felületeket, az arany itt is bekukucskál, mégis a hangulat klasszikusan puha és megnyugtató.
Végül megpihenhetünk a sárga-arany, tükrös nappaliban.
Mit kértek inni?

















Forrás: House Beautiful

Fb. like

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails